Auktionspremiär 17 September!
Välkommen till Budverkets första onlineauktion.
Kortast tid kvar
50
Golvlampa mässing, 1900-talets senare hälft
Slutpris100 SEK
Värdering600 SEK
51
Ljusstakar, Ystad Metall
Slutpris150 SEK
Värdering400 SEK
52
Oljelampa, Hans Agne Jakobson & Helj Denmark
Slutpris850 SEK
Värdering2 500 SEK
53
Snapsglas & flaska Björkfors + Skruf
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
54
Konstglas Kosta mfl. 5 delar
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
55
Jie Keramik 4 delar
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
56
Glasvas Orrefors, 1900-talets senare del
Slutpris100 SEK
Värdering600 SEK
57
3 delar keramik, Jie & Guldkroken Hjo
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
58
Keramik, miniatyrer 3 delar
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
59
Djur, Keramik 5 delar
Slutpris100 SEK
Värdering600 SEK
60
Fåtölj Bruno Mathsson, Pernilla
Slutpris4 400 SEK
Värdering10 000 SEK
61
Par fåtöljer, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
62
Utfällbart matbord, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
63
Bordslampa Ewå, modell B-16, 1960-tal
Slutpris550 SEK
Värdering2 000 SEK
64
Matta Orientalisk 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
65
Taklampa, Plast 1900-talets senare hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
66
Lampfötter Flygsfors, 1960-tal
Slutpris150 SEK
Värdering600 SEK
67
Glas Flygsfors 3 delar
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
68
Matta Orientalisk 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
69
Vägglampa Orrefors, Carl Fagerlund, 1960-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
70
Soffa, 3-sits, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 200 SEK
71
Emaljerade skålar, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
72
Posthorn 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
73
Par gallerkrukor Rörstrand, Gunnar Nylund, 1960-tal
Slutpris150 SEK
Värdering400 SEK
74
Taklplafond, Luxus 1960-tal.
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
75
Te-set England, Keele St. Pottery, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
76
Servisdelar Ikea Postilla 39 delar, Marita Lord, 1900-talets senare hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
77
Parti Elektonik, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
78
Stommar, trädgårdmöblemang. Bistrogrupp 4 delar
Slutpris100 SEK
Värdering600 SEK
79
Oplainglas, Glimma Glasbruk, 5-delar
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
80
Matta Röllakan 1900-talets senare hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
81
Opalinglas, 7 delar
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
82
Opalinglas 4 delar
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
83
Lådskåp IKEA Sprutt, 2016
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
84
Konstglas 3 delar, Gadderåshyttan Flygsfors & Åseda Glasbruk
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
85
Opalinglas 2 delar
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
86
Skålar, Opalinglas 5 delar
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
87
Konstglas Kosta Boda 4 delar
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
88
Hörnskåp, tidigt 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
89
Djupa Tallrikar, IKEA Postilla 5 delar, Marita Lord, 1990-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
90
Fällbord, sekelskifte 18/1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
91
Plastpall, 1970-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
92
Skålar, Höganäs, Lovise Wattman, 1990-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
93
Chokladmuggar Arabia Ruija, 5 delar
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
94
Soffa IKEA Ektorp 2-sits
SlutprisInga bud
Värdering1 200 SEK
95
Vitrinskåp 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering3 000 SEK
96
Kaffeservis Arabia Ruska, 24 delar
Slutpris100 SEK
Värdering600 SEK
97
Kristallvaser Kate Spade 2 delar, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering600 SEK
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.